Mayıs 2022 yemek menüsü için tıklayın.

Türk’ün Atası Mustafa Kemal Atatürk

Ahmet Hamdi Can Atabek Koleji / Kurucu

10 Kasım 1938 de bundan 81 yıl önce ebediyete intikal etmiş olmasına rağmen üzüntü ve acımız Atamızı daha dün kaybetmiş gibi yeni ve sıcaktır. Bu acı, üzüntü ve özlem tüm minnet duygularımızla beraber Türkiye Cumhuriyeti Devleti var oldukça devam edecektir. Onun çizmiş olduğu yolda yürüme arzusu her geçen gün daha da artarak devam edecektir.

Mensubu olduğu Türk Milletini sonsuz bir aşkla seven Mustafa Kemal Atatürk milleti için her türlü zorluğa katlanmış ve kendini ulusuna adamıştır.

Atatürk’ü birkaç satırla anlatmanın imkanı yoktur elbette. Hakkında binlerce kitap yazılan, sayısız araştırmalar yapılan, makalelere konu olan Atatürk’ü ve onun muazzam kişiliğini bütün yönleriyle anlatabilmek kolay değildir.

Ama bir fikir vermesi açısından İngiltere Başbakanı Loyd George’un Türkler karşısındaki uğradıkları başarısızlıkların sebebi olarak söylediği şu cümleler çok önemlidir. “Yüzyıllar nadir olarak dahi yetiştirir. Şu talihsizliğe bakın ki 20.nci yüzyılın dâhisi Türklere nasip oldu ve kader onu bizim karşımıza çıkardı” demiştir.

Eminiz ki, dünya döndükçe daha büyük bir lider ve devlet adamı çıkamayacak ve Atamız hep bizim gurur kaynağımız olarak kalplerimizde yaşayacaktır.

AHMET HAMDİ CAN

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed