Şubat 2021 yemek menüsü için tıklayın.

Müzik Kulübü

Müzik Kulübü öğrencilerimizi ilgi ve yeteneklerine göre değerlendirip, yönlendirerek müziği sevdirmeyi ve bir enstrüman çalma yeteneğini geliştirmeyi, çok sesli söyleme ve çalma alışkanlığını kazandırmayı, koro çalışmaları ile toplu iş yapma alışkanlıklarını geliştirerek sosyalleşmelerini sağlamayı, yeteneklerini fark ederek kendilerine güven kazandırmayı amaçlamaktadır.

Kulübümüz, öğrencilerimizin müzik adına kendilerini geliştirebilmelerini, yetenekleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdükleri bir ortam sunmaktadır.Öğrenciler çalışmalarını tamamladıkça okul içerisinde yapılan tüm etkinliklerde etkinliklerini sergilemektedir.

Sosyal etkinlik faaliyetlerinin temel taşlarından olan müzik kulübü okul içerisinde yapılmakta olan bütün etkinliklerde aktif rol almaktadır. Müzik kulübü aynı zamanda diğer kulüplerle de ortak çalışma içerisinde bulunmaktadır.

Müzik Kulübünün Amacı

Çaldığı ve söylediği eser hakkında fikir sahibi olan ve yorumlayan öğrenciler yetiştirmektir. Özgüveni yerinde, kendine güvenen çağdaş müzik eğitimine ayak uydurabilen öğrenciler yetiştirilerek Ulusal kimliğimizi ön plana çıkaracak şarkılar öğrenme çalışmalarımız sürdürülmektedir.

  • Atabek Koleji Müzik Kulübü çalışmalarını kulüp yönetmeliklerine uygun olarak yürütmektedir.
  • Kulüp çalışmalarında amacımız, öğrencilerin yeteneklerini keşfederek ,becerileri doğrultusunda yeteneklerini ortaya çıkarmak ve geliştirmektir.

Müzik Kulübünün Kazanımları

  • Öğrencilerin kulüp çalışmalarında birlik olmaları,
  • Birlikte şarkı söyleyeme
  • Enstrümanları birlikte çalma ,
  • Takım ruhu ve bilinci kazanma ,
  • Bireysel ve toplu etkinliklerde özgüvenlerinin gelişmesi gibi kazanımları gözlenmektedir.

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed