Mayıs 2022 yemek menüsü için tıklayın.

Lise Öğrencileri İçin Aktivite Önerileri

Öğrenciler için yapılabilecek çok fazla aktivite bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus bu aktivitelerin öğrenciye getirdiği kazanımlardır. Zaman kıymetlidir. Bu sebeple seçilecek aktivitelerde zaman – kazanım doğrusu oluşturulup bu yönde karar verilmelidir.

Spor; her daim önemli bir aktivitedir. Olumlu yönleri herkesçe malumdur. Disiplin gerektirmesine karşın çok fazla zaman almayan ve aslında sağlıklı bir yaşam için şart olan bu keyifli aktivite tercih sırasında çoğu zaman ağır basmaktır.

Satranç; tarih boyunca her vakit bir hayranlık duyulan ve insana farklı düşünme ve analiz yeteneği katan bir uğraştır. İyi bir arkadaş ile vazgeçilmez bir aktivete olabilir. Bu oyun hükümdarların dahi vazgeçemediği tutku ile bağlandığı insanın beyninin kareler içerisine yansıması.

Sinema; ayaklarınızı uzatıp tembellik hakkınızı kullanıp aynı zamanda başka kültürleri tanıyıp yahut biranda kendinizi muhteşem bir kurgunun içerisinde bulabileceğiniz bir etkinlik. Ve ucu bucağı olmayan bir umman. Yeniler mi yoksa klasikler mi? İzleyerek bitirmenin mümkünü yok galiba. Yine de fırsat buldukça bu güzel uğraşa eğilim gösterilebilir.

Tiyatro; izlemek ayrı bir keyif olsa da, bir tiyatro oyununda yer almanın keyfi başkadır. Her provada canlandırdığın karaktere bir adım daha yaklaşıyorsun. Alkışları duyuyor musun? Perde açılınca Hamlet seyirciye o alaycı gülümsemesi ile göz atarken, için kıpırdayacak. Emek isteyen fakat emek vermeye fazlası ile değen bir aktivite.

Lise öğrencileri için aktivite önerileri bu doğrultuda çoğaltılabilir. El işleri, müzik, spor yada görsel sanatlar. Mühim olan senin içinden geçen aktiviteyi seçmen.

Atabek Koleji Rehberlik Servisi

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed