Haziran 2022 yemek menüsü için tıklayın.

Özel Okullar | Hızlı Menü

Gaziosmanpaşa Özel Okullar

Gaziosmanpaşa özel okulları, ilçede yaşayan ailelerin çocuklarının eğitim öğretim ile ilgili hassasiyetini çok iyi bilmektedir. Gaziosmanpaşa Kolejleri, eğitimcileri ve rehberlikçileri ile tam kadro bu hassasiyete cevap vermeye çalışmaktadırlar.

Eğitim ve öğretimde artık yeni trendler aranmakta, okulların müfredata uyarken tüm konular arasında belli paralellikte bir yol takip etmesine gayreti teşvik edilmektedir. Özellikle seçici aileler, GOP özel okullar ile ilgili olarak ilçede çocuklarına sınavda başarı oranı yüksek sonuçlar taahhüt eden ve bu taahhütlerini yerine getirirken çocukların özgüvenlerini eksiltmeyen bir eğitim sistemi sunan okulları tercih etmektedirler. Gaziosmanpaşa Kolejleri, diğer tüm ilçelerdeki kolejler gibi bu anlamda en iyiyi yakalamak zorundadır.

Atabek Koleji, eğitime getirdiği yeni bir soluk ile öğrencinin kendi ilgi alanına göre yönlenmesini sağlar. Okul, anaokulundan itibaren değişik ve yaratıcı eğlenceleri ile öğrencinin zihnini sürekli açık tutar ve bu açık zihinlere değerler bütününü yerleştirerek, saygı ve sevgi çerçevesi içinde yaşamanın başarıyı kendiliğinden getireceğini de çok iyi bilen eğitimcileri bünyesinde barındırır.

Okullar, özellikle de kolejler, kendi içinde öğrencilerin yaratıcılıklarını göstermesi için şanslar da tanımalıdır. Lise çağındaki çocuk geleceğe dair tam olarak ne istediğini bilmese de muhakkak aklında bir takım seçenekler vardır. Bu seçenekleri değerlendirmek için bu seçeneklerin olduğu ortamları solumak, tecrübe etmek öğrencilerin karar vermesini kolaylaştıracaktır. Atabek koleji, bu imkânları öğrencilerine sunmakta olduğunu ifade etmektedir. Anaokulu öğrencileri hayvan beslemeyi çok küçük yaştan itibaren öğrenir. Lise öğrencisi gazete çıkartır. Kulüpler aktiftir. Öğrencilerin ders haricinde hayatları da neredeyse bu kampüste geçmektedir.

Atabek okulu aynı zamanda sanatçılar, yazarlar ve alanlarında uzman ve isim yapmış kişiler ile söyleşiler düzenleyerek öğrencilere ışık tutacak aydınlar ile karşılıklı konuşma, onların fikirlerinden faydalanma imkânı tanımaktadır.

Gaziosmanpaşa’daki kolejlerin tamamında olduğuna inandığımız disiplinin Atabek Koleji’nde nasıl yürüdüğünü anlatmak için Değerler Eğitim Projesi’nden söz etmek gerekir. Ocak-Şubat ayının temasının “Sabır” ve Mart ayının da temasının “Adalet” olduğunu ifade edilerek projenin değerler eğitiminde izlediği yolun ve disiplininin anlatılması doğru olur.

Demos

Color Skin

Header Style

Layout

Wide
Boxed